Kadromuz

KADROMUZ

Danışma Kurulu

Prof. Dr. Hasan Bacanlı

1961 yılında doğan Prof.Dr. Hasan Bacanlı, Ankara Üniversitesi Eğitim Bilimleri Fakültesi Eğitimde Psikolojik Hizmetler Bölümü´nden 1982 yılında mezun oldu. Yüksek Lisans ve doktora eğitimimi aynı fakültede yapan Prof.Dr. Bacanlı, 1992’da yardımcı doçent, 1996 doçent ve 2002’de profesörlük ünvanı aldı.

1994’te Ohio Eyalet Üniversitesi´nde misafir öğretim üyesi olarak bulunan Prof.Dr. Hasan Bacanlı, 2003-2004 yılları arasında Talim Terbiye Kurulu üyesi olarak görev yaptı. 2014’ten bu yana Yeşilay Bilim Kurulu Başkanı olan Prof.Dr. Bacanlı, halen UNESCO Türkiye Milli Komitesi üyesi olarak görev yapıyor.

Yayınlanmış kitaplarının yanı sıra ulusal ve uluslar arası dergilerde yayınlanmış makaleleri bulunuyor.

Yakup Öztürk

06.04.1975 yılında Ankara’nın Beypazarı ilçesinde doğdu. İlk – orta – lise eğitimimi yine Beypazarı’nda tamamladı. 1993 yılında Uludağ Üniversitesi Eğitim Fakültesi Sınıf Öğretmenliği bölümünü kazandı. Üniversite yılları ve daha sonraki yıllarda psikoloji ve eğitim konularında çeşitli çalışmalar yaptı.

2000-2004 yılları arasında dershane yöneticiliği görevinde bulundu. İkinci üniversite olarak; 2010 yılında AÖF iktisat bölümü okudu. Bandırma On Yedi Eylül üniversitesi iktisat yüksek lisansını 2020 yılı mart ayında tamamladı.

Bursa’da bir gıda şirketinin finans denetimini ve bunun yanında öğretmen adaylarına seminer ve zümre çalışmalarını da devam ettirmektedir. Ayrıca TESAM (ekonomik, siyasal ve stratejik araştırmalar merkezi) yönetim kurulu üyeliği ve eğitim uzmanlığı görevlerini de yürütmektedir.

2004 yılında eşi Aysu hanımla evlendi. Metehan, Emir ve Asya adında üç çocuk sahibi.
“Dehya çocuklar” isimli kitap çalışması da bulunmaktadır.

Yürütme Kurulu

Harun Reşit Yel

Bursa Ulubatlı Hasan Anadolu Lisesi’ni bitirdi. Necmettin Erbakan Üniversitesi Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık lisans programından mezun oldu. Kütahya Dumlupınar Üniversitesi’nde Eğitim Yönetimi Teftişi Ekonomisi ve Planlaması anabilimdalında yüksek lisans eğitimine devam etmekte ve TESAM Eğitim Kürsüsü’nde asistan olarak çalışmaktadır.